Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2017 > Dům pro seniory Vranovice: Zdařilá regenerace brownfieldu inspirací ostatním

Dům pro seniory Vranovice: Zdařilá regenerace brownfieldu inspirací ostatním

logo

Regionální rozvojová agentura Moravy zařadila Dům pro seniory (DPS) Vranovice mezi šest úspěšně realizovaných projektů znovuvyužití zanedbaných areálů a objektů.

Nový Dům pro seniory vznikl v centru obce v roce 2014 na místě bývalého zchátralého zemědělského družstva. Jelikož se jednalo o velice nákladný projekt, který nebyl podpořen dotacemi, musela obec oslovit soukromého investora, který stavbu spolufinancoval. DPS slouží nejen pro své klienty, ale našly zde své zázemí i místní zájmové spolky.

Vznikem Domu pro seniory obec naplnila představu svého sociálního programu a zároveň zrealizovala myšlenku důstojného a komfortního bydlení nejen pro vranovické občany,“ řekl Ing. Jan Helikar, starosta Vranovic.

Realizací tohoto projektu však zlepšování podmínek žití pro vranovické občany nekončí. V brzké době se naváže na již ukončený sociální program realizací Vzdělávacího centra U Floriánka.

dps