Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Dům pro seniory ve Vranovicích otevřel oddělení s celodenní péčí

Dům pro seniory ve Vranovicích otevřel oddělení s celodenní péčí

seniorprojekt

Dům pro seniory se nachází v malebné vinařské obci Vranovice, okres Brno-Venkov. Pobyt v obci zpestřuje kouzelný pohled na nedalekou horu Pálavu a půvabná zátiší okolní přírody, kde lužními lesy protéká říčka Šatava.

Nádherná příroda umožňuje obyvatelům Domova pro seniory odpočinek od rušné civilizace, dobré dopravní spojení zase dává šanci na časté návštěvy blízkých. Nespornou výhodou Vranovic je železniční trať Brno-Vídeň, která umožňuje rychlé a pohodlné spojení mezi obcí a krajským městem i výlety do okolí.

Dům pro seniory Vranovice poskytuje v Jihomoravském kraji zázemí a pobytovou službu zejména seniorům, ale nejen jim. Ubytovací část je rozdělena na dvě hlavní části.

Nachází se zde bytové jednotky pro seniory v důchodovém věku, kteří jsou ještě natolik zdatní, že nepotřebují soustavný dohled. Od prosince nově funguje i lůžkové oddělení pro chráněnou skupinu lidí, kteří potřebují stálou péči druhé osoby a kteří pro svůj zdravotní stav mají omezené schopnosti vést samostatný život.

Hlavním cílem je zajistit zde lidem důstojné a příjemné prostředí pro prožívání života s komplexní péčí a širokou nabídkou různých aktivit. V přízemí budovy je zajištěno stravování, nachází se zde společenská místnost a nově zde můžete navštívit také masážní salón nebo kadeřnictví.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Petra Holásková

Oddělení s celodenní péčí

Oddělení s celodenní péčí provozuje společnost SENIORPROJEKT  s.r.o. 

Jedná se o tým odborníků, který má s poskytováním sociálních služeb mnohaleté zkušenosti. Důkazem je mimo jiné vysoká kvalita služby, kterou nabízí v Domově se zvláštním režimem Jevišovka.

„Naší prioritou je naslouchání uživatelům služby, přizpůsobení poskytování pobytové služby jejich potřebám a důraz na spolupráci s jejich blízkými. Jsme otevřeni novým myšlenkám a pracovním postupům pro spokojenost uživatelů služby. Ctíme jedinečnost osobnosti každého uživatele služby a důsledně respektujeme všechna jeho práva.“ říká provozovatelka Ivana Hoferová.

SENIORPROJEKT nabízí:

Pobytovou službu Dům pro seniory celoročně 24hod. denně s kapacitou pro 52 osob.

Uživatelům zajišťujeme ubytování, stravování, úklid, praní, žehlení a drobné opravy prádla, základní péči o vlastní osobu, zdravotní a ošetřovatelskou péči, základní sociální poradenství prostřednictvím sociální pracovnice, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a rodinou a zprostředkování dalších služeb (např. kadeřnictví, pedikúru, duchovní péči).

        Zkušený personál se vstřícným přístupem a moderními metodami
        Zcela nové interiéry přizpůsobené potřebám cílové skupiny
        Kuchyně a jídelna s možností celodenního stravování
        Zázemí pro ergoterapii a fyzioterapii
        Péče odborného zdravotnického personálu a smluvního lékaře
        Uspokojování spirituálních potřeb obyvatel DPS – spolupráce s místní farností
        Široká nabídka fakultativních služeb – manikúra, pedikúra, masáže, výlety
        Různorodá denní náplň – velký výběr různých aktivit
        Klidné prostředí s čistou přírodou
        Dobrá dopravní spojení s obcí – autem i veřejnou dopravou

Cílová skupina:

Cílovou skupinou poskytování této služby jsou senioři a lidé, se zdravotním omezením, kteří potřebují pravidelnou pomoc druhé osoby a kteří již nemohou žít plnohodnotný život ve své vlastní domácnosti za pomoci dostupných terénních služeb nebo za pomocí rodiny či blízkých osob.

Ubytování:

Veškeré prostory Domova pro seniory jsou bezbariérové.

Ve dvou nadzemních podlažích je uživatelům služby k dispozici 24 pokojů, kdy každý byt vlastní má bezbariérovou koupelnu s WC a předsíň. Pokoje jsou vybaveny nábytkem odpovídajícím poskytování pobytové služby (polohovatelná postel, noční stolek, židle, stůl a šatní skříň) s tím, že je možno po dohodě pokoj dovybavit i vlastním zachovalým nábytkem uživatele služby.

Stravování:

Součástí ubytovacího komplexu je kuchyně a jídelna s možností celodenního stravování.

Zázemí pro uživatele služby:

Komplex v 1. nadzemním podlaží zahrnuje další prostory, které se stanou azylem pro mnoho klubových aktivit. Ve zrekonstruovaných prostorech s nádhernými klenutými stropy se nachází prostor pro setkávání seniorů, společné setkávání a kulturní akce pro veřejnost a obyvatele Domu.

Fakultativní služby:

Uživatelům služby dále SENIORPROJEKT nabízí například manikúru či pedikúru, masáže částečné i celkové a bohatý výběr volnočasových aktivit. Chceme, aby byl každý den pro naše uživatele naplněný zážitky.

V nabídce jsou také sezonní programy, výlety, společenská posezení, zajímavé přednášky či tematická odpoledne věnovaná různým aktivitám.

 

Kontakt na provozovatele:

Ivana Hoferová, ředitelka

tel. č. 733 743 046