Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Dolinami se proháněly silné závodní stroje

Dolinami se proháněly silné závodní stroje

Dolinami se proháněly silné závodní stroje

Nablýskané stroje různých továrních značek a kubatur, jezdci v netradičních závodních uniformách a hojný počet diváků, ti všichni tvořili kulisu 7. ročníku recesistického závodu traktůrků, fréz a motocyklů Vranovické Hlinek v sobotu 1. října.

Proti předchozím ročníkům musela být závodní trať změněna, Hlinek se totiž přestavuje na oddechový park. A tak se tentokrát startovalo v Dolinách u Penzionu Veritas a okruh vedl nad sklepy kolem vinohradů a bytového domu zpět k penzionu.

Frézy jely na čtyři kola a po každém kole se střídali piloti v řízení. Mezi každým kolem plnili závodníci úkoly – vybíhalo se ke strojům během šílených slonů, následovalo házení míčků do kýblu, kutálení pneumatiky a posledním úkolem bylo nesení pinpongového míčku na lžíci“, přiblížili nám soutěžní disciplíny pořadatelé letošního ročníku Petr Mlčák a Veronika Rudolfová. Babety a fechtly jely deset kol hromadným startem.

Nejrychlejší babetu řídil Marek Obdržálek. V kategorii fréz dorazila do cíle jako první fréza řízená posádkou ve složení Víťa Dostál a Petr Mlčák.

Nejvíce hlasů za žertovný oblek sklidili od přihlížejících diváků „Babka a dědek z JZD,“, tvořená Pavlem Pláteníkem a Markem Obdržálkem. (hor)

foto1 foto2 foto3 foto4
Foto: Gabriela Michálková