Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Dobrý anděl ve škole ve Vranovicích

Dobrý anděl ve škole ve Vranovicích

skola 2014 – kopie

V měsíci říjnu byla ve škole uspořádána sbírka pro pomoc nemocným dětem. Vybralo se 13 314,-Kč. O tom již škola informovala a slíbila, že vás, čtenáře, bude informovat, jak bylo s penězi naloženo.

Částka byla stejným dílem rozdělena čtyřem dětem:

  1. Nikolka z Brna

Nikolka navštěvuje mateřskou školku. Trpí akutní leukémií – nejčastějším onkologickým onemocněním dětského věku. Spolu s maminkou je Nikolka v léčbě Fakultní nemocnice Brno. V říjnu letošního roku byla Nikolce ukončena intenzivní část léčby, nyní absolvuje udržovací chemoterapii. V důsledku výrazně oslabené imunity Nikolka zatím nesmí chodit do školky.

Nikolka je teprve v začátcích léčby, tak si ještě její maminka ani neumí představit, co vše bude potřeba. Finanční prostředky by ale ráda použila hlavně na potřebné potraviny a výživové doplňky a dopravu do nemocnice.

Paní Lucie (maminka Nikolky) nám napsala:
„Dobří andělé,
nedokážete si představit, jak si vážíme Vaší práce, pomoci a toho, co pro děti děláte. Nikolka je naše srdíčko a uděláme pro ní vše na světě a díky Vaší pomoci se nám to podaří. Nikolka je silná holčička a bojovnice … . Nemoc nás zasáhla náhle a nečekaně, zaskočila nás … . My budeme bojovat a nedovolíme, aby našemu zlatíčku Nikolce ublížila!!!

  1. Andrejka z Brna

Andrejce je 6 let. Její zdravotní stav je velmi komplikovaný již od samotného narození. Trpí velmi těžkou dětskou mozkovou obrnou spojenou s vážnou psychomotorickou retardací a epilepsií, kromě toho je také zcela nevidomá. V šesti letech zatím Andrejka nemluví, nepohybuje se a je zcela odkázána na 24hod. péči své tety, která zahrnuje všechny denní činnosti – stravu, hygienu, cvičení. Lékaři zatím nedokážou určit, zda je tento stav trvalý, nebo se bude postupně zlepšovat.

Paní Růžena (teta Andrejky, u které vyrůstá) napsala:

„Milí Dobří andělé, jelikož je Andrejka těžce retardovaná, Vaše příspěvky použijeme výhradně na její potřeby – doplatky za léky, stravu a plenky. Dostávám sice příspěvek na péči, ten ale nepokryje celkové náklady na zdravotní potřeby. Chtěla bych Vám poděkovat, že existujete a pomáháte postiženým lidem, kteří to potřebují.“

  1. Gino z Brna

Gino je žákem šesté třídy. V únoru 2014 mu lékaři diagnostikovali zhoubný novotvar mozku – meduloblastom (jedná se o nádor mozku. Léčba je komplexní, při včas zjištěním nádoru je pravděpodobnost vyléčení vysoká). Ihned byla zahájena léčba ve Fakultní nemocnici Brno, kde již Gino absolvoval ozařování a v červenci zahajuje chemoterapie.

Jeho maminka nám napsala:

„Synovi bych chtěla jeho nemoc ulehčit tím, že mu budu dopřávat co nejvíce vitamínů a výživného jídla, na které dostane syn chuť. Také bych mu chtěla koupit ošacení a nějakou hračku, kterou by si přál a udělala by mu radost. Děkuji za každý příspěvek, který od Vás, Dobrých andělů, dostaneme. Zdraví si člověk za peníze nekoupí, ale alespoň za příspěvky svému synovi můžu dopřát a splnit malé sny. Moc si vážím toho, co pro tyto děti děláte“.

  1. Eliška z Brna

Eliška je z dvojčat, chodí do mateřské školy a ráda kreslí. V srpnu letošního roku zasáhla rodinu špatná zpráva, Elišce byla diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie (ALL), konkrétně její hyperdiploidní forma. Eliška hned nastoupila léčbu ve Fakultní nemocnici Brno. Maminka zatím nemá představu, co bude léčba obnášet, protože jsou teprve v jejím začátku. Příspěvek rodina použila na léky, běžný chod domácnosti a na výtvarné potřeby pro Elišku.

Maminka Lenka je Vám za pomoc moc vděčná a vzkazuje: „Moc děkuji!“

Při čtení těchto řádků si člověk uvědomí hodnotu zdraví svého i svých blízkých. A snad všechny, kteří se na sbírce podíleli, napadne myšlenka – udělal jsem správnou věc.

 

Ještě jednou za všechny obdarované děti děkuji.

Mgr. Hana Pokorná, ŘŠ