Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Do Vranovic se sjeli siloví trojbojaři

Do Vranovic se sjeli siloví trojbojaři

silovy trojboj

Soutěžili na Mistrovství Jižní Moravy bez podpůrných dresů (RAW)

Oddíl silového trojboje Sokola Vranovice uspořádal 1.Mistrovství oblasti Jižní Moravy v silovém trojboji mužů, žen, juniorů a dorostu bez podpůrných dresů (RAW) pro rok 2014/2015, který se konal 25.10.2014.

Soutěže se zúčastnilo celkem 32 závodníků z deseti oddílů z Jižní Moravy.

Na tomto mistrovství bylo překonáno celkem 9 českých rekordů.

Soutěž žen byla zastoupena závodnicemi Sokola Lanžhot, Sokola Pohořelice a Royal Arena Ivančice.

V kategorii žen byla nejlepší dorostenka Nikol Barkociová z Lanžhota, která zlepšila dorostenecké rekordy v dřepu 85 kg, v tlaku 57,5 kg, v pozvedu 112,5 kg a celkový výkon byl 255 kg v kategorii do 52,5 kg dorostenek. Na druhém místě se umístila Helena Nucová ze Sokola Pohořelice,která jako juniorka zlepšila český rekord v dřepu a má hodnotu 102,5 kg v kategorii do 72 kg. Třetí příčku obsadila Eva Chaloupková z Ivančic.

V soutěžní kategorii dorostenci byl první Jan Pavlíček z Krnova. Druhé místo patřilo Filipu Kurkovi z domácího oddílu za celkový výkon 345 kg. Marek Suchánek se umístil na čtvrtém místě celkovým výkonem 267,5 kg.

Škoda jen, že z důvodu nemoci nemohli soutěžit další dorostenci.

V juniorské kategorii bylo celkem deset soutěžících. Vítězství si odvezl Petr Sadovský z Lanžhota. Michael Čech, jako jediný junior našeho oddílu, obsadil páté místo za celkový výkon 587,5 kg.

V soutěžní kategorii muži soutěžilo celkem čtrnáct mužů a Sokol Vranovice měl jen jedno zastoupení, a to Lukáše Soukupa, který se umístil na třináctém místě. Všechny výsledky byly hodnoceny a přepočteny podle Wilksových bodů.
Poděkování patří všem, kteří napomohli k hladkému organizačnímu průběhu celé soutěže a sponzorům, bez kterých by se realizace závodů neobešla.

Za oddíl Silového trojboje

Ivan Karpíšek