Do Vranovic se sjeli siloví trojbojaři

silovy trojboj

Soutěžili na Mistrovství Jižní Moravy bez podpůrných dresů (RAW)

Oddíl silového trojboje Sokola Vranovice uspořádal 1.Mistrovství oblasti Jižní Moravy v silovém trojboji mužů, žen, juniorů a dorostu bez podpůrných dresů (RAW) pro rok 2014/2015, který se konal 25.10.2014.

Soutěže se zúčastnilo celkem 32 závodníků z deseti oddílů z Jižní Moravy.

Na tomto mistrovství bylo překonáno celkem 9 českých rekordů.

Soutěž žen byla zastoupena závodnicemi Sokola Lanžhot, Sokola Pohořelice a Royal Arena Ivančice.

V kategorii žen byla nejlepší dorostenka Nikol Barkociová z Lanžhota, která zlepšila dorostenecké rekordy v dřepu 85 kg, v tlaku 57,5 kg, v pozvedu 112,5 kg a celkový výkon byl 255 kg v kategorii do 52,5 kg dorostenek. Na druhém místě se umístila Helena Nucová ze Sokola Pohořelice,která jako juniorka zlepšila český rekord v dřepu a má hodnotu 102,5 kg v kategorii do 72 kg. Třetí příčku obsadila Eva Chaloupková z Ivančic.

V soutěžní kategorii dorostenci byl první Jan Pavlíček z Krnova. Druhé místo patřilo Filipu Kurkovi z domácího oddílu za celkový výkon 345 kg. Marek Suchánek se umístil na čtvrtém místě celkovým výkonem 267,5 kg.

Škoda jen, že z důvodu nemoci nemohli soutěžit další dorostenci.

V juniorské kategorii bylo celkem deset soutěžících. Vítězství si odvezl Petr Sadovský z Lanžhota. Michael Čech, jako jediný junior našeho oddílu, obsadil páté místo za celkový výkon 587,5 kg.

V soutěžní kategorii muži soutěžilo celkem čtrnáct mužů a Sokol Vranovice měl jen jedno zastoupení, a to Lukáše Soukupa, který se umístil na třináctém místě. Všechny výsledky byly hodnoceny a přepočteny podle Wilksových bodů.
Poděkování patří všem, kteří napomohli k hladkému organizačnímu průběhu celé soutěže a sponzorům, bez kterých by se realizace závodů neobešla.

Za oddíl Silového trojboje

Ivan Karpíšek