Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Do „Domu pro seniory“ se nastěhovala první obyvatelka

Do „Domu pro seniory“ se nastěhovala první obyvatelka

dpsjpg

(Text a foto: Petra Holásková)

Paní Vlasta Holásková z Brna se stala první obyvatelkou nově zbudovaného Domu pro seniory. Poslední červencový den, kolem dvanácté hodiny, jí byly oficiálně předány klíče od nového bydlení.

Moderní stavba, která se stala chloubou obce, byla vybudována na místě bývalého zemědělského družstva. Její slavnostní otevření za přítomnosti významných hostů proběhlo 4. května letošního roku.

„Je to neuvěřitelné, během výstavby jsem se sem jezdila dívat, jak budova roste. Okolí bylo zanedbané, nedokázala jsem si představit, co vše se tu za rok změní. Dnes nemohu uvěřit svým očím, jsem nadšená z celé realizace projektu. Opravdu je zde vidět velký kus práce, oceňuji přístup starosty obce a jeho vůli zde něco takového zbudovat. Původně jsem žádala o bydlení v DPS v Brně, když jsem se od kamarádky dozvěděla o projektu ve Vranovicích, neváhala jsem, Vranovice jsem si zamilovala napoprvé a moje okamžité rozhodnutí usadit se zde, mne rozhodně nezklamalo,” svěřila se nám se svými prvními dojmy z nového bydlení paní Holásková.

Během srpna a zejména potom v září se nastěhují další obyvatelé, na něž se paní Holásková už moc těší a přeje si, aby zde panovala hlavně dobrá nálada a všichni spolu dobře vycházeli.

A co novou obyvatelku na životě ve Vranovicích nejvíce láká? Zejména jsou to místní občané, kteří na ni působí příjemným a vstřícným dojmem, vranovická kultura a pěkné okolí.

„Vše je nové, moderní a odlišné od podobných zařízení. Jedním slovem „POVEDENÉ”,“ završila příjemný rozhovor, při procházce nově vysazeným parčíkem za budovou Domu pro seniory, paní Holásková.

 

První krůčky paní Holáskové do nového bydlení

Pan Kvapil, správce DPS, předává klíče první obyvatelce

Paní Holásková při procházce parčíkem

Ve své nové kuchyni