Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Dětský den byl opět ve znamení pohádek

Dětský den byl opět ve znamení pohádek

detsky den

(Text a foto: Petra Holásková)

První červnové odpoledne již tradičně děti slaví svůj svátek. Ve Vranovicích pro ně k této příležitosti připravilo Centrum volného času spolu s místními organizacemi, spolky a dobrovolníky program „Pohádkový svět“ v místním lesíku zvaném Hájek.

Víla Amálka, mírumilovný kat, čerti, vodník, čarodějnice, hejkal, to je jen malý výčet postav, které jste dále v Pohádkovém světě mohli potkat. K vidění byl i skleněný úl, včelky nabídly ochutnávku medu a medových specialit, zájem byl také o lukostřelbu nebo kouzelnický sport famfrpál známý z pohádky Harryho Pottera.

Kdo se chtěl dostat do lesa, musel nejdříve najít správnou cestu bludištěm a projít přes berušku, která jej nastříkala kouzelným přípravkem proti nástrahám, které v lese mohou číhat. Někteří si již na začátku maskovali tvář malbou obličeje, která byla výsledkem práce paní Lastomirské. První zastávka byla u pirátů, kteří skrývali poklad v podobě drahocenného kamínku pro každé dítě. Ten si musely děti po celou cestu pevně strážit, na konci je totiž výměnou za něj čekala chutná odměna.

V cíli bylo připraveno posezení u táboráku, které doprovázela hra na kytaru, opékaly se špekáčky a ti, kteří ještě měli sílu skotačit, dováděli s klauny, váleli sudy s lesním skřítkem nebo využili možnosti posadit se do sedla koně.

Nejmilejší odměnou organizátorům byla početná návštěva, která i přes těžce předvídatelné počasí do Hájku dorazila a úsměv všech přítomných dětí.

Všem, kteří se na akci podíleli, patří velké poděkování.

 

 

Více fotografií najdete na rajce.net – odkaz je:

http://dashavranovice.rajce.idnes.cz/Pohadkovy_les_Vranovice_2013/#