Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Děti z mateřinky hledaly v knihovně Krtečka

Děti z mateřinky hledaly v knihovně Krtečka

materinka v knihovne

První březnové středeční dopoledne patřilo v knihovně dětem z místní mateřské školky. V rámci celostátní knihovnické akce Březen – měsíc čtenářů pro ně zdejší knihovnice připravily speciální program. Jeho součástí bylo povídání o knihách a četbě, prohlídka knihovny i ukázky z dětské literatury.

Naše školčata tak nyní vědí, kde v obecní knihovně najdou říkadla, pohádky, příběhy a naučnou literaturu i to,  jak mají s vypůjčenými knihami správně zacházet.Děti měly možnost zarecitovat říkánky, připomenout si  známé pohádkové postavičky i svěřit se s tím, jaké knihy mají rády. Všechny tři třídy mateřské školky zvládly na výbornou závěrečný test na to, co si z besedy zapamatovaly, a splnily i jeden zajímavý úkol: najít v knihovně ukryté hračky a obrázky slavné pohádkové postavičky, Krtečka. Některé z dětí se pak pokusily toto milé černé zvířátko namalovat.

Za to, jak děti skvěle po celou dobu s knihovnicemi spolupracovaly a úspěšně  zodpovídaly dotazy, řešily hádanky i jiné úkoly,  jim knihovnice při odchodu rozdaly sladké odměny.  Na oplátku zase děti z mateřské školky pro vranovickou knihovnu namalovaly překrásné velké sluníčko s paprsky barevných květů. To se teď bude usmívat z nástěnky na každého příchozí čtenáře.
-kon-

Foto: Monika Galbavá