Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2020 > Stín i mlhoviště, školáci si v zahradách užijí pohodlí

Stín i mlhoviště, školáci si v zahradách užijí pohodlí

IMG 9436

Z nových upravených venkovních prostor se budou moct v novém školním roce těšit žáci prvního stupně základní školy i děti mateřské školy. Obec do rekonstrukcí zahrad a vytvoření atraktivních míst pro aktivní pobyt dětí na čerstvém vzduchu investovala 2,5 miliony korun včetně daně.

Oddechová a odpočinková místa, herní a vzdělávací prvky, zatravněné plochy a nová výsadba je výčet jen zlomku úprav, kterými prošly zahrady vranovických školních zařízení, přesněji Vzdělávacího centra Floriánek a mateřské školy. Obě zahrady byly v tomto týdnu předány do užívání. Žáci prvního stupně základní školy se tak mohou těšit na houpačky, šplhadla, balanční prvky, ale také venkovní učebnu, který jim umožní pobyt na zahradě za každého počasí. Součástí školní zahrady je i zatravněné hřiště s brankami. To děti z mateřské školy určitě potěší smyslový chodník, mlhoviště, pískoviště, vrbový tunel, prolézačky nebo sestavy se skluzavkou. I oni se mohou před deštěm či sluncem schovat do krytého altánu. Každopádně pobyt na zahradách bude pro děti radostný a rozhodně se nebudou nudit.

„Děti i jejich pedagogové budou moct od příštího školního roku trávit svůj čas v příjemném, svěže zeleném prostředí na čerstvém vzduchu. Na tento čas už se moc těšíme a děkujeme zřizovateli školy, obci Vranovice, za finanční zajištění celého projektu a krásný dárek ke konci tohoto, jinak svým průběhem prazvláštního, školního roku.“ doplnil k celému projektu ředitel školy Jiří Sliacky.

IMG_9424

IMG_9428

IMG_9434

IMG_9436