Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Cyklistická stezka je předána do užívání

Cyklistická stezka je předána do užívání

Cyklistická stezka je předána do užívání

Nový bezpečný úsek cyklostezky z Vranovic do Přibic je hotov a v polovině tohoto týdne byl předán do užívání cyklistům, bruslařům i pěším. Cyklostezka vede podél hlavní silnice mezi oběma obcemi a přispěje ke zlepšení bezpečnosti dopravy.

Stavba bezpečného úseku cyklostezky začala v březnu letošního roku jako součást druhé etapy výstavby bezpečných úseků na cyklostezce Brno – Vídeň a trvala do konce června. O stezku se stará dobrovolný svazek obcí Cyklistická stezka Brno -Vídeň, jehož členem je i naše obec. Sdružení získalo na stavbu dotaci z Fondu nových projektů z programu Evropské územní spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou. Společné slavnostní otevření nových úseků se pak odehrálo 30. června v Brně – Chrlicích.

Úsek je součástí cyklostezky Brno – Vídeň a evropské dálkové trasy EuroVelo 9, označovaný jako Jantarová stezka. Vede z Brna jižní Moravou s podmanivou krajinou kolem Pálavy přes rakouský Weinviertel do Vídně. Oba regiony jsou proslulé vínem, vinicemi a vinařskou kulturou. V posledních letech zájem cyklistů o tuto stezku každoročně narůstá.
Text a foto: Josef Horníček

DSC_0878w
Nájezd na cyklostezku u vranovického hřbitova

DSC_0883w
Pohled z rozcestí od Křížku u Přibic směrem k Vranovicím