Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Cyklisté se loučili burčákem i freestylem

Cyklisté se loučili burčákem i freestylem

cyklo

(Text a foto: Dagmar Humpolíková)
Na pět set cyklistů se v sobotu sjelo do Vranovic, aby se tu společně rozloučili s končící sezónou na cyklotrase Brno – Vídeň. Kromě domácího štrúdlu, který dostal každý účastník na uvítanou, pro ně organizátoři připravili poutavý program, včetně dvou cyklistických okruhů.
V areálu sokolského hřiště, kde se akce konala, tekl burčák i pivo proudem, lidé si pochutnávali na zabijačkových specialitách a grilovaných steacích. „Tak vynikající štrúdl jsem dlouho neměl, je ještě teplý,“ pochvaloval si jeden z prvních návštěvníků, který dorazil s pelotonem bikerů vypraveným z Brna. Pohodovou atmosféru navodila i country kapela Colorado z Velkých Pavlovic a přestože tanec nebyl původně v plánu, vzhledem ke sportovnímu zaměření akce, netrvalo dlouho a na parketu byly k vidění skupinky tanečníků ve sportovních dresech.
Největší pozornost však přitahovala vystoupení freestylistů na kolech a koloběžkách. Odvážné triky, které na rampě předváděl trojnásobný mistr světa Martin Nogol i ostatní akrobaté vzbuzovaly údiv u dětí i dospělých. A někteří nebojsové z publika se nechali vyhecovat i ke spolupráci. „Který z vás bude tím třináctým odvážlivcem, který si lehne za rampu?“ Vyzýval je k utvoření živé překážky komentátor a freestylista Jan Valenta. „Starosta!“ zaznělo z davu směrem k přihlížejícímu představiteli radnice Janu Helikarovi. Ten se nenechal příliš dlouho pobízet, sundal sako a lehl si k ostatním dobrovolníkům na konec řady. „To bylo o fous,“ komentoval těsný dopad bikera. Nebyl to však poslední kousek rozjetých akrobatů. Show pokračovala až k počtu šestnácti vedle sebe naskládaných těl. „Kluci musí mít naprostou jistotu, že to zvládnou, jinak by neskočili. Ještě nikdy se nic nestalo,“ potvrdil Jan Valenta.
K překvapení organizátorů, kterým byla obec Vranovice a Cyklistická stezka Brno – Vídeň se účastníci akce drželi více v areálu a na připravené cyklookruhy jich vyjelo jen málo. Podle projevených reakcí se jim ve Vranovicích líbilo.

Více foto na rajce.net