Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2018 > Centrum volného času vybralo nejlepší díla v projektu Naučné stezky vrány Krákorky

Centrum volného času vybralo nejlepší díla v projektu Naučné stezky vrány Krákorky

Centrum volného času vybralo nejlepší díla v projektu Naučné stezky vrány Krákorky

Celkem 42 žáků vranovické Základní školy se zúčastnilo projektu vyhlášeného Centrem volného času v souvislosti s připravovanou naučnou stezkou ve Vranovicích. První etapa naučné stezky se otevře v září tohoto roku a bude zaměřena na děti. Jejím symbolem bude vrána Krákorka. Vyhlášený projekt měl tři kategorie. Literární, kde děti byly osloveny výzvou, aby vytvořily legendu o vráně Krákorce, výtvarnou, kde měly ztvárnit podobu vrány Krákorky a třetí kategorii tvořily návrhy zábavných her a kvízů, které by měli děti řešit cestou po naučné stezce.

Sešlo se více než čtyřicet děl a dílek a všechna byla velmi zdařilá. Některé děti se snažily více, jiné méně, ale každopádně bylo vidět, že dětská fantazie je bezrozměrná a nebylo vůbec lehké mezi nimi vybrat ty nejlepší. Rozhodování v kategoriích jako je výtvarná činnost, psané slovo či jiná kreativní tvorba je vždy velmi subjektivní. Proto po dlouhém zvažování jsme v podstatě rozhodli, že vítězové jsou všechny děti, které se daného projektu zúčastnily. Ale některé výtvory se přesto trochu odlišovaly svým rozsahem, úpravou, případně pečlivostí zpracování. Proto jsme nakonec vybrali tři díla v jednotlivých kategoriích z našeho pohledu nejzdařilejší, bez ohledu na věk zpracovatelů, protože ten zde skutečně nehrál roli. Ovšem neznamená to, že ta díla, která nebyla zařazena mezi první tři nebyla zdařilá. To už můžeme nechat na vašem posouzení, protože postupně v průběhu roku zveřejníme všechny přijaté výtvory na webových stránkách obce. Nejlepší dílo z literární soutěže pak otiskneme v informační brožuře, která bude návštěvníky na Naučné stezce vrány Krákorky provázet a vítězný obrázek Krákorky ozdobí titulní dvojstranu brožury. Tři nejlepší literární díla uveřejníme v průběhu druhého pololetí ve Vranovickém zpravodaji, stejně jako tři nejlepší obrázky. Všechny zúčastněné také odměníme v rámci slavnostního otevření Naučné stezky Vrány Krákorky. A zde už jsou nejlepší díla v každé kategorii.

Kategorie LITERÁRNÍ

  1. Michaela Lízalová 4. A
  2. Lucie Michálková 4. A
  3. Natálie Rosová 4. A

Kategorie VÝTVARNÁ

  1. Václav Kukleta 5. A
  2. Aneta Nohelová 5. A
  3. Lucie Michálková 4. A

Kategorie HRY a KVÍZY

  1. Petra Zeman 5. A
  2. Nikola Ruberová 5. A
  3. Bára Sedláčková 5. A

cof