Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2018 > Čekání na novou školu skončilo. Vranovické školáky přivítá bazén a tělocvična.

Čekání na novou školu skončilo. Vranovické školáky přivítá bazén a tělocvična.

Florian 1

Dveře Vzdělávacího centra Floriánek se v sobotu 1. září 2018 poprvé slavnostně otevřou a již v pondělí 3. září zde školní rok zahájí žáci prvního stupně základní školy. Kromě pěti moderních, barevně odlišených tříd prvního stupně budou mít žáci k dispozici i bazén či víceúčelovou tělocvičnu. Samozřejmostí budovy je bezbariérový přístup, který zahrnuje i výtah či osvětlení sociálních zařízení pracující na bázi fotobuňky.

„První část projektu, zahrnutého do Vize vzdělávání pro léta 2015 – 2020 a současně i Plánu rozvoje obce, který patřil mezi hlavní priority současného vedení Vranovic, je zdárně ukončena a nabídne dětem z Vranovic i přilehlého okolí, kvalitní školní vzdělání, které nás bude úspěšně odlišovat od jiných základních škol a vytvoří základ systému moderního vzdělávání.“ uvedl k otevření centra starosta Jan Helikar

K vybudování Vzdělávacího centra posloužila spolu s přilehlým areálem budova bývalé školní jídelny. Jedná se o největší investici do podpory rozvoje kvality vzdělání a vzdělanosti v historii Vranovic, která zahrnuje celkem dvě etapy. První etapa výstavby byla zahájena v červnu roku 2017 a trvala celkem 15 měsíců. Investice na vybudování školního centra přesáhla částku 54 milionů korun. V září bude stavba pokračovat druhou etapou, v jejímž rámci vznikne nová knihovna, prostory pro základní uměleckou školu, školní družina a v zahradním traktu i místo pro aktivní odpočinek dětí. Předpokládané náklady této etapy se budou pohybovat okolo 22 milionů korun.

IMG_4527 IMG_4538 IMG_4539 IMG_4541 IMG_4542 IMG_4547

IMG_4540

IMG_4533