Catan Big box

Catan Big box hra
Počet hráčů: 3–6
Věk: 10+
Obsah: Hra Catan Big box obsahuje: 19 šestihranných dílů s různými typy krajiny, 6 částí rámu, 95 karet se surovinami, 25 akčních karet, 4 karty se stavebními náklady, 2 zvláštní karty, hrací figurky, 2 přihrádky na karty, figurku zloděje, 2 kostky, 18 žetonů s čísly. Catan rozšíření pro 5-6 hráčů – 11 šestihranných dílů krajiny, 25 karet se surovinami, 9 akčních karet, 28 žetonů s čísly, 4 části rámu, 2 sady herních figurek. Catan – scénář Pomocníci – 10 karet pomocníků. Catan – scénář Nejlepší přátelé – 84 žetonů přízně, 12 žetonů Katanu, 1 podložku cechů. Catan – Kostková hra – 6 surovinových kostek, blok na záznam her, plátěný sáček. Catan – scénář New York – herní plán města. Catan – scénář Korsika – herní plán Korsiky

Popis:
Několik výprav dorazilo současně k neobydlenému ostrovu a založilo na něm první osady. Země je bohatá na základní suroviny a tak jako houby po dešti přibývají cesty, nové vesnice a z některých vesnic se brzo stávají města. Na ostrově také řádí lupiči, kteří občas připraví obyvatele o výnosy. Všechny čtyři skupiny mezi sebou obchodují a snaží se o co nejrychlejší rozvoj. Která výprava bude nakonec nejúspěšnější? Osadníci z Katanu představují ideální vstupní bránu do kouzelného velkého světa moderních deskových her. Hra má poměrně jednoduchá pravidla a zvládne ji opravdu každý.
Ve hře je použit zcela originální herní princip – stavba cest, vesnic a měst ze surovin, které pomocí hodu kostkami „těžíte“ u již postavených sídel. Na ostrově Katan se vyskytuje pět druhů stavebního materiálu – dřevo, cihly, ovce, obilí a kámen (jak se u nás vžilo místo správnějšího překladu ruda či kov). Pro každou stavbu potřebujete zcela konkrétní kombinaci několika druhů a kusů surovin. Možnost obchodování s protihráči dává každému šanci pořádně „pumpnout“ toho, kdo shání poslední surovinu na vesnici či město. Když už se nedohodnu s protihráčem, mohu zkusit využít některý z přístavů na hracím plánu. Pro úspěch ve hře je potřeba vhodné plánování rozvoje svých vesnic a měst, obchodnický talent, ale i aby na kostkách alespoň občas padala ta „správná“ čísla.
Největší výhodou hry je hrací plán, který se pro každou partii sestavuje znovu z šestiúhelníkových polí. Nejenom, že každá hra je pak zcela jiná, ale navíc se vše v případě potřeby vejde do malého sáčku. Osadníky si tak můžete snadno vzít s sebou na dovolenou či víkendový výlet.
Catan – Big box v druhé edici je tu pro všechny nadšené fanoušky ostrova Katan. Společenská hra Catan – Big box obsahuje mnoho herního materiálu a to: základní deskovou hru Catan – Osadníci z Katanu, rozšíření pro 5-6 hráčů, oboustranný herní plán s mapami, 4 nové rozmanité scénáře a kostkovou hru.