Bude se opravovat cesta okolo Atraxu. Žádá se o dotaci

VranoviceBřeclav ZNAK

Vranovičtí radní se sešli na schůzi v pondělí 5. prosince 2016. Předmětem jednání byla mimo jiné oprava silnice spojující Přibickou ulici a ulici U Hájku nebo zadávací dokumentace na výběrové řízení na dodavatele stavby vzdělávacího centra.

Bude se opravovat cesta okolo Atraxu. Žádá se o dotaci

Radní schválili žádost o dotaci na opravu místní komunikace. Jedná se o cestu spojující ulice Přibická a U Hájku, takzvanou cestu okolo Atraxu.

„Hlavním důvodem je, že lidé jedoucí z Ivaně do Přibic si nyní zkracují cestu přes Doliny, kde je nová bytová výstavba. Opravená silnice okolo Atraxu by měla této lokalitě ulehčit,“ vysvětlil starosta Vranovic Jan Helikar.

Žádat o dotaci se bude na ministerstvu pro místní rozvoj. V případě úspěchu by dotace činila jeden milion korun, což je 80 procent celkové částky nutné pro rekonstrukci. Zbytek doplatí obec z vlastního rozpočtu.

„Silnice se ale bude opravovat bez ohledu na to, zda dotaci získáme či nikoliv,“ zdůraznil starosta.

oprava-silnice-u-fotovoltaiky

Začne se hledat dodavatel na první etapu stavby vzdělávacího centra

Na konci února by měl být známý dodavatel první etapy stavby vzdělávacího centra. Radní schválili zadávácí dokumentaci na výběrové řízení.

Vzdělávací centrum vyroste na místě chátrající budovy prvního stupně ZŠ U Floriánka. Stavět se začne už v příštím roce. Centrum nabídne kompletní výuku prvního stupně základní školy, školní družinu, moderní knihovnu, základní uměleckou školu, víceúčelové sportoviště a součástí projektu je i školní bazén. U něj ale ještě není jisté, zda v projektu zůstane či nikoliv.

Stavět se bude ve dvou etapách v následujících dvou až třech letech, v celkové hodnotě asi 60 až 65 miliónů korun. Více o projektu se můžete dočíst ZDE.

Radní schválili program zastupitelstva

Radní také schválili program zasedání zastupitelstva obce. Zasedání se bude konat v úterý 13. prosince 2016 a program najdete na úřední desce nebo ZDE.

-jal-