Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Baby se odvážily na mši, večer byly aquabely

Baby se odvážily na mši, večer byly aquabely

vranovicke baby

Hody byly úžasné a veselé, účastnilo se jich pětatřicet stárek a na večerní zábavu přišlo přes dvě stě návštěvníků. Jubilejní pátý ročník Babských hodů se uskutečnil v sobotu 20. října 2012.

Od sobotního rána chodily stárky po vesnici od domu k domu a zvali obyvatele na večerní zábavu do sokolovny. Některé z nich během zvaní na oko zvládly i zednickou fušku na budovaném domu pro seniory když v kroji zapózovaly na fotoaparát s zednickým nářadím v ruce.

Před odpoledním průvodem se uskutečnila hodová mše v místním kostele, kterou pro nás připravil nový pan farář Grzegorz Zych. Moc děkujeme, všichni byli nadšeni. Po pěti letech konání babských hodů to pro nás všechny byla krásná premiéra.

Z kostela se babsko-hodový průvod vydal pro hlavní stárky, kterými byly Jana Macháčková a Lada Zajícová a dále pokračoval veselým pochodem po vesnici. Na tradiční zastávce před obecní knihovnou čekalo na stárky velké množství diváků. Všichni družně tančili, zpívali a popíjeli výborný svařáček, který uvařila Zdenka Chalupářka se svou sestrou a paní Kolíškovou.

Během odpoledne nás provázela skvělá kapela Hornobojané, večer výborná kapela Stone.
Překvapením stárek byl letos tanec ve stylu řecké zorby, který pro nás připravila i nacvičila naše osobní choreografka Lada Zajícová.

Tentokrát se na babských hodech předvedli i vranovičtí muži. S bazénovou plachtou, coby vodní hladinou, v dámských plavkách a koupacími čepicemi na hlavě vystoupili jako aquabely. Jeden  z účastníků se do vystoupení vložil s takovou vervou, že si vykloubil obě ramena a odvezla ho sanitka.

Dnes už je snad v pořádku a já pevně doufám, že na hodnocení hodů se sejdeme všichni v plném počtu, včetně zraněných. Chci poděkovat všem co nám jakýmkoliv způsobem pomohli v přípravách, všem co přišli i nepřišli a také všem co nám darovali sponzorské dary. Všem vranovickým babám chci vzkázat, že jsou úžasné a doufám, že jim to i zůstane. Také jim patří velký dík.

Gábina Vinická