Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2010 > Babský fotbal: starší páni byli těžkým soupeřem

Babský fotbal: starší páni byli těžkým soupeřem

(Text a foto: Dagmar Humpolíková)

Za žlutou kartu lok jelzina a za červenou ferneta, takové trestné body sbírali v sobotu účastníci recesistického babského fotbalu ve Vranovicích. Tentokrát vranovické ženy vyzvaly ke klání místní starší pány. Navzdory babské přesile však měli pánové po celou dobu navrch a se svými protihráčkami si pohrávali jako kočka s myší. A to se na důkaz vstřícnosti obuli ještě do gumáků, v nichž se fotbalový míč dohání mnohem hůř než v kopačkách.
Pihy namalované na nose, rudá líčka, culíky, paruky a růžové dresy„ takto vystrojené nastoupily hráčky k utkání. Na mužské protějšky to však vždycky nezabralo. Táto počkej doma!” vyběhla za svým mužem z brány gólmanka, když ji přestřelil hlavičkou a zostudil tak před publikem gólem. Na druhou stranu, když muži zjistili, že zdravotnice vybíhá k první pomoci s kořalkou pod paží padali na zem jako podťatí hromadně. Pravidla nehrála žádnou roli, šlo především o zábavu, a té si všichni zúčastnění užili dostatek. Penaltového rozstřelu se nakonec účastnila i přítomná děcka. A výsledek? Neznají ho ani hráčky. Není prý podstatný.
Recesistický babský fotbal se ve Vranovicích už stal tradicí. S nápadem přišlo před třemi lety náhodné uskupení místních žen. Nejprve se mezi sebou utkala družstva dvou oblíbených hospůdek. V loňském roce proti pořadatelkám stanuly na zeleném pažitu dokonce hráčky ze sousedních Přibic a uplácely sudího živou husou.

Nebyl by to Jarda Celnar aby babský fotbal nepodpořil svými tvůrčími schopnostmi, které realizuje už na pověstném plotě před svým domem. Palec nahoru.