Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Babský fotbal – fotoreportáž

Babský fotbal – fotoreportáž

babsky fotb

(Text: Martin Třináctý, Foto: Dagmar Humpolíková)
5. ročník Pohodového utkání žen ve Vranovicích

V sobotu 27. srpna 2011 se ve Vranovicích odehrál již 5. ročník Pohodového utkání žen. Tentokrát proti sobě nastoupily pouze vranovické ženy, ale sešlo jich požehnaně a bylo se zase na co dívat a nad čím žasnout. Na jedné straně pod hlavičkou "Vranovické baby" nastoupily: Irena Žufanová (brankářka), Gába Vinická (kapitánka), Róza Vasová, René Měřínská, Leona Pospíšková, Liduš Škamradová, Lada Zajícová, Martina Málková, Jana Klímová, Eva Halámková, Silva Drábová, Zuzka Škamradová a Markéta Saloňová. Proti nim hrály pod hlavičkou "Rosťovy ženy": Bohu Nevědělová (brankářka), Dita Trojanová (kapitánka), Hanka Pekárničková, Jana co bydlí u Fridrichů, Pavla Kohoutová, Lenka Doktorová, Můra Klaibová, Ilča Horáková, Lenka Richtrič, Ivana Otichová, Darča Kotačková, Jana Faronová, Káťa Chalupářka a Štěpánka Horká.

Až překvapivě moc práce měla masérka Zdenka Chalupářka. Důležité ale bylo, že vše proběhlo ve vynikající náladě, za dobrého počasí a za přítomnosti spousty spokojených diváků.
Po základní hrací době bylo skóre 4 – 2 pro Rosťovy ženy. Za ně skórovala dvakrát Darina Kotačková a jednou Ilča Horáková a Bohu Větrová. Ta využila obrovského tlaku Rosťových žen ve druhém poločase a jako první gólmanka ve historii ženských klání se vydala do pole a dokonce skórovala! Za Vranovické ženy vstřelila obě branky z penalty Leona Pospíšková.

Poté všechny hráčky kopaly penalty a jelikož v brance stály vynikající Iris a Bohu, neviděli jsme moc gólů. Proměněné penalty se sečetly se skóre zápasu a celkové skóre vyznělo opět pro Rosťovy ženy, a to v poměru 6 – 3. Ty se tak staly vítězkami, získaly pohár, druhé skončily Vranovické baby, které také dostaly pohár.
Předzápas ženám hrálo vranovické áčko proti "Zbytku světa". Viděli jsme takové legendy jako Mengeleho, Fríďasa, Martina Kadlíčka, Trojáka, Špalu a spoustu dalších. Áčko vyhrálo 4 – 2 a vybojovalo třetí místo sobotního turnaje. Také dostali pohár. Čtvrtí skončili "Zbytek světa" a obdrželi šampaňské. To hned Fríďas vystříkal na vranovické fotbalistky a mohlo se jít slavit. Velké díky všem organizátorům a především organizátorkám a za rok nashledanou. Chystá se novinka. Ozvučený rozhodčí! 3x hurá všem ženám. 

více foto na rajce.net