Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Babské hody se vydařily

Babské hody se vydařily

DSC 0112w

Téměř čtyři desítky dívek a žen oblékly v sobotu 22. října slavnostní kroj, aby si užily veselí a zábavu. Spolek Vranovických bab totiž uspořádal tradiční Babské hody.

Už krátce po poledni jste mohli vidět krojované ženy v ulicích obce, jak míří ke kostelu. Hody začínaly slavnostní mší svatou, kterou sloužil kněz P. Jaroslav Sojka.

Po mši a několika tancích u kostela se vydal průvod obcí za doprovodu dechové kapely Zlaťulka a zamířil na Náves k hlavním stárkám Kateřině Hruškové a Ladě Zajícové. Další zastávku měl průvod krojovaných žen v Domově pro seniory, kde už jeho obyvatelé očekávali ženy ve velké jídelně. Jiskry v očích i úsměvy ve tvářích seniorů prozrazovaly radost ze setkání. Společně si všichni zanotovali několik známých písniček a někteří senioři si zatančili i ladný valčík. Své putování zakončily ženy zastavením a občerstvením před knihovnou a ve Sportbaru.

Počasí letos hodům přálo. Škoda že, krásného slunečního podzimního dne nevyužilo více lidí, aby se přišli podívat na průvod a podpořili tak jeho účastníky!

Den však ještě zdaleka nekončil, ba naopak. Na všechny čekala večerní zábava ve sportovní hale při rytmech taneční skupiny Stone. Obrovský ohlas, ostatně jako vždycky, sklidilo půlnoční vystoupení mužů. (hor)

dsc_0026w dsc_0054uuu dsc_0108w dsc_0112w dsc_0124w dsc_0157w
Foto: Josef Horníček

Více fotografií naleznete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Babske_hody_22.10.2016/