Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Archivní vína ve Vranovicích koštovalo dvě stě návštěvníků

Archivní vína ve Vranovicích koštovalo dvě stě návštěvníků

vinari

(Text: Petra Holásková, Foto: Petra Holásková, Drahomír Dofek)

V sobotu 9. listopadu hostil společenský sál nově vybudovaného Domu pro seniory ve Vranovicích první větší společenskou akci. Konala se zde výstava archivních vín, kterou již pátým rokem pořádá vranovické sdružení vinařů.

Dvoustovka návštěvníků přišla ochutnat archivní vína, která byla ohodnocena ve dvou kategoriích – vína ročníků 2011 – 2010 a vína ročníků 2009 a starší.  V kategorii 2011-2010 zvítězilo bílé víno – RR 2010 p.s.  Skúpý Jaroslav – Velké Němčice, 2011-2010 červené – CM 2011 Růžička Václav – Velké Němčice, 2009 a starší bílé – NG 2007 Faron Josef – Vranovice, 2009 a starší červené – AN 2009 p.s. Lacina Pavel – Velké Pavlovice. Na celé hodnocení dohlížela odborná subkomise ve složení: předseda Jiří Šilinek z Pavlova a dále Stanislav Charvát z Klobouk a Aleš Urbánek z Hustopečí. Vítězové si v sobotu na Výstavě archivních vín převzali diplomy a věcné ceny pro šampiony výstavy z rukou starosty obce Ing. Jana Helikara a místostarosty a předsedy vinařů Drahomíra Dofka.

„Letošní výstava nabídla 217 vzorků vín v celkovém množství 320 litrů. Koštovalo se do posledního doušku.  Tento ročník byl výjimečný zejména změnou místa konání akce, hostinec U Fialů totiž vystřídaly nové prostory v DPS. Tato změna byla jak organizátory, tak i návštěvníky vnímána velmi pozitivně“, zhodnotil místostarosta obce a předseda vinařů Drahomír Dofek.

Košt vín hostům zpříjemňovala cimbálová muzika KATRÁN z Velkých Bílovic.

 

Foto z Výstavy archivních vín ze dne 9. 11. 2013: Petra Holásková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ceny a diplomy pro vítěze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na fotografii ocenění vinaři, starosta a místostarosta Obce Vranovice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto z Bodování archivních vín ze dne 1. 11. 2013: Drahomír Dofek