Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Ani déšť nepřekazil nedělní hodovní program

Ani déšť nepřekazil nedělní hodovní program

Ani déšť nepřekazil nedělní hodovní program

Hody na vesnici vždy patřily k nejvýznamnějším událostem. A právě o uplynulém víkendu žila hodovým veselím celá obec.

Na rozdíl od minulých let stárci s kamarády postavili na sokolském hřišti máji už v pátek. Večer a v sobotu se pak už všichni bavili spolu se stovkami dalších příznivců moderní taneční hudby při produkci osvědčených kapel Větry z Jihu – Wind band a hudební skupiny Merlin.

Nedělnímu hodovnímu programu počasí moc nepřálo. Déšť doprovázel krojované páry i další účastníky k dopolední slavnostní mši svaté do místního chrámu. Kvůli špatnému počasí se asi o hodinu opozdil také průvod krojovaných párů obcí. Nakonec průvod za doprovodu dechové kapely Hradčovjanka vyrazil, u domu pro seniory se k němu připojili i malí stárečci. Poté kroky krojovaných párů zamířily tradičně ke starostovi obce a na sokolské hřiště, kde se v hale konala i večerní zábava s dechovkou.

Letošní hody byly třetími v pořadí, kdy chasa oblékla slavnostní lidové kroje, které před časem nechalo zhotovit vedení obce podle původních vzorů. Těch bylo pořízeno na míru celkem 10. Vzhledem k velkému počtu krojovaných párů, jichž bylo nejvíce v posledních letech – celkem 13, oblékla chasa kromě vranovických krojů také dříve používané kroje z Kyjovska, které sem byly přeneseny v nedávné minulosti.

Organizátory hodů byli sportovci SK Vranovice spolu s vranovickou chasou a vystoupení dětí v krojích připravila Miroslava Čápová.

 Josef Horníček

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: Antonín Hofman

IMG_9623w
Foto: Pavel Kukleta