Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2017 > 9 studentů zahájilo podzimní semestr univerzity třetího věku

9 studentů zahájilo podzimní semestr univerzity třetího věku

VU3V e1528106866410

Ve čtvrtek 5. října se v Klubu důchodců ve Vranovicích sešlo prvních devět posluchačů na zahájení podzimního semestru Virtuální univerzity třetího věku. Úvodní přednáška z cyklu Potraviny a spotřebitel nesla název Bezpečnost potravin a posluchači se mimo jiné dozvěděli jak funguje systém zajištění bezpečnosti potravin v České republice, jaké kontrolní orgány fungují v systému bezpečnosti potravin a postupy při proniknutí závadných potravin na tuzemský trh. Součástí videopřednášky bylo i řešení testových otázek, které vycházely ze zhlédnutého materiálu. Společné řešení testu má studenty připravit na snazší řešení testových otázek v domácích podmínkách.

Starosta obce Jan Helikar k virtuální univerzitě třetího věku řekl: „Obec se snaží své spoluobčany v seniorském věku zabezpečit nejen po stránce sociální, ale i po stránce plnohodnotného trávení volného času a a dalšího rozvoje jejich zájmů a zkušeností.“

Myšlenka vytvořit ve Vranovicích univerzitu třetího věku vychází z projektu Vize vzdělávání pro léta 2015-2020, který se mimo jiné zaměřuje i na dlouhodobý program celoživotního vzdělávání dospělých. Letos v létě byly dokončeny všechny formality spojené s otevřením univerzity a celý projekt byl představen seniorům nejen ve Vranovicích, ale i přilehlém okolí.

-kva-